| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1000V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 100 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1000V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1000V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-P6W Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 100 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1000V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1000V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1000V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1000V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1000V.
| SMBT3906SH6327XTSA1 | TRANS 2PNP 40V 0.2A SOT363 | SMBT3906SH6327XTSA1.pdf | |
| 5400-686H | 68mH Unshielded Inductor 78mA 6.47 Ohm Max Radial | 5400-686H.pdf | |
| VI-B2H-MY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W | VI-B2H-MY-B1.pdf | |
| V300A15H400B | CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W | V300A15H400B.pdf | |
| VE-224-MX-S | CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W | VE-224-MX-S.pdf | |
| VE-J42-MW-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W | VE-J42-MW-B1.pdf | |
| R0P7724LE0021RL | SH7724 SuperH MCU 32-Bit SH-4A Embedded Evaluation Board | R0P7724LE0021RL.pdf | |
| RAPPID-564XBSW | MPC5xx RAppID Integrated Development Environment (IDE) Programming | RAPPID-564XBSW.pdf | |
| 85102E2461P5016 | 61 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | 85102E2461P5016.pdf | |
| FRCIR06F22-14SWF80T108 | 19 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | FRCIR06F22-14SWF80T108.pdf | |
| 1445057-4 | 4 Positions Header, Shrouded Connector 0.118" (3.00mm) Surface Mount, Right Angle Tin-Lead | 1445057-4.pdf | |
| 0190100032 | 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female and Male 14-16 AWG Crimp Connector Non-Insulated | 0190100032.pdf | |
| 9T08052A35R7BAHFT | RES SMD 35.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 | 9T08052A35R7BAHFT.pdf |