| Manufacturer Part Number: | ERJ-P08J154V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 150K OHM 5% 2/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P08J154V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P08J154V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 150k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P08J154V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P08J154V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P08J154V is new and unused, you can buy ERJ-P08J154V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P08J154V.
| B43504A826M62 | 82µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.65 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A826M62.pdf | |
| 295-11-4426-9 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | 295-11-4426-9.pdf | |
| 4379R-274KS | 270µH Shielded Inductor 78mA 8.1 Ohm Max 2-SMD | 4379R-274KS.pdf | |
| ML610Q422-NNNTBZ03A7 | nX-U8/100 ML610400 Microcontroller IC 8-Bit 4.2MHz 32KB (16K x 16) FLASH 120-TQFP (14x14) | ML610Q422-NNNTBZ03A7.pdf | |
| R5F562TAADFH#V0 | RX RX600 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 256KB (256K x 8) FLASH 112-LQFP (20x20) | R5F562TAADFH#V0.pdf | |
| VI-J30-MW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W | VI-J30-MW-F4.pdf | |
| VS3-L0-L0-20-CE | VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY | VS3-L0-L0-20-CE.pdf | |
| EMA31DTAH | CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD | EMA31DTAH.pdf | |
| FMB25DYFT | CONN CARDEDGE DL 50POS .050 SMD | FMB25DYFT.pdf | |
| FPG.1B.302.CLAD52 | CONN INLINE PLUG | FPG.1B.302.CLAD52.pdf | |
| 10-470676-56P | Circular Connector | 10-470676-56P.pdf | |
| 7-6609928-2 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades - Module IEC 320-C14 Panel Mount, Flange | 7-6609928-2.pdf | |
| 9T12062A5623FBHFT | RES SMD 562K OHM 1% 1/8W 1206 | 9T12062A5623FBHFT.pdf | |
| SFR25H0002008FR500 | RES 2 OHM 1/2W 1% AXIAL | SFR25H0002008FR500.pdf | |
| RN55C6261BRE6 | RES 6.26K OHM 1/8W .1% AXIAL | RN55C6261BRE6.pdf |