| Manufacturer Part Number: | ERJ-P06J824V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 28039 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 820K OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P06J824V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P06J824V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 820k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P06J824V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P06J824V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P06J824V is new and unused, you can buy ERJ-P06J824V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P06J824V.
| K560J10C0GF5WH5 | 56pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K560J10C0GF5WH5.pdf | |
| 155PHB600K2H | 1.5µF Film Capacitor 350V 600V Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm) | 155PHB600K2H.pdf | |
| 1E8PT5.5 | FUSE CRTRDGE 1A 5.5KVAC NON STD | 1E8PT5.5.pdf | |
| SIHF12N60E-GE3 | MOSFET N-CH 600V 12A TO220 FULLP | SIHF12N60E-GE3.pdf | |
| NRS6045T1R3NMGKV | 1.3µH Shielded Wirewound Inductor 4.2A 20.8 mOhm Max Nonstandard | NRS6045T1R3NMGKV.pdf | |
| ICE40LP1K-CB121 | IC FPGA 95 I/O 121CSBGA | ICE40LP1K-CB121.pdf | |
| IS43TR82560B-15HBL | IC DDR3 2GB 1.5V 1333MT 78BGA | IS43TR82560B-15HBL.pdf | |
| VI-BWJ-EV-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W | VI-BWJ-EV-F1.pdf | |
| VI-B5R-MX-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W | VI-B5R-MX-F1.pdf | |
| ACB50DHHR | CONN EDGECARD 100PS .050 DIP SLD | ACB50DHHR.pdf | |
| 88-194636-4G | 3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | 88-194636-4G.pdf | |
| 431003-19-0 | 19 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 431003-19-0.pdf | |
| EXB-V4V473JV | RES ARRAY 2 RES 47K OHM 0606 | EXB-V4V473JV.pdf |