| Manufacturer Part Number: | ERJ-P06J823V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82K OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P06J823V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P06J823V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P06J823V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P06J823V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P06J823V is new and unused, you can buy ERJ-P06J823V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P06J823V.
| 25TGV1200M16X16.5 | 1200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 66 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C | 25TGV1200M16X16.5.pdf | |
| 219-3-1REC5-33297-5 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | 219-3-1REC5-33297-5.pdf | |
| SIT9001AC-84-33E3-42.00000T | OSC XO 3.3V 42MHZ OE 0.25% | SIT9001AC-84-33E3-42.00000T.pdf | |
| MMZ1608A222BTD25 | 2.2 kOhm Impedance Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) Surface Mount Signal Line 200mA 1 Lines 800 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C | MMZ1608A222BTD25.pdf | |
| 548AMI-03LFT | IC CLK INVERTER/DIVIDER 16-SOIC | 548AMI-03LFT.pdf | |
| SST26VF032BA-104I/SM | IC FLASH 32MBIT | SST26VF032BA-104I/SM.pdf | |
| MAX4273EEE+ | Hot Swap Controller 1 Channel General Purpose 16-QSOP | MAX4273EEE+.pdf | |
| S-1000C20-M5T1U | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | S-1000C20-M5T1U.pdf | |
| RC0402JR-073ML | RES SMD 3M OHM 5% 1/16W 0402 | RC0402JR-073ML.pdf | |
| ACC30DTBI | CONN EDGECARD 60POS .100" | ACC30DTBI.pdf | |
| 97-3106A24-22SW-417-940 | AB 4C 4#8 SKT PLUG | 97-3106A24-22SW-417-940.pdf | |
| 329852 | Miniature Coaxial Connector Receptacle, Female Socket 50 Ohm Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut Solder Cup | 329852.pdf | |
| D89136-0101HK | 36 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 26-28 AWG | D89136-0101HK.pdf | |
| M55342E12B3E01RT5 | RES SMD 3.01K OHM 1% 1/10W 0603 | M55342E12B3E01RT5.pdf | |
| Y162975R0000B9R | RES SMD 75 OHM 0.1% 1/10W 0805 | Y162975R0000B9R.pdf |