| Manufacturer Part Number: | ERJ-P06J821V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 820 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P06J821V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P06J821V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 820 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P06J821V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P06J821V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P06J821V is new and unused, you can buy ERJ-P06J821V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P06J821V.
| TVAN1560 | 1µF 300V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVAN1560.pdf | |
| AB-18.080MEME-T | 18.08MHz ±10ppm Crystal 12pF 80 Ohm -40°C ~ 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | AB-18.080MEME-T.pdf | |
| LTC1543CG#TRPBF | 3/3 Transceiver Full Multiprotocol 28-SSOP | LTC1543CG#TRPBF.pdf | |
| RS3-053.3D | CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-3.3V | RS3-053.3D.pdf | |
| VI-2N4-MU-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W | VI-2N4-MU-F2.pdf | |
| SD3-33 | STEP-DIMMING MODULE - 33/66 | SD3-33.pdf | |
| EE2-4.5NUX-L | General Purpose Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount | EE2-4.5NUX-L.pdf | |
| AFD50-22-12PN-6117 | 12 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | AFD50-22-12PN-6117.pdf | |
| D37P24B6RV09LF | DSUB RA STB 37 PIN | D37P24B6RV09LF.pdf | |
| SIP110-PPVC-D14-SK-BK | 28 Position Ribbon Cable, DIP Header Connector Black IDC 28 AWG Through Hole, Kinked Pin | SIP110-PPVC-D14-SK-BK.pdf | |
| 1781570000 | PCB COVER HOOD 8P | 1781570000.pdf | |
| 714-83-121-31-012101 | Pin Receptacle Connector 0.016" ~ 0.021" (0.41mm ~ 0.53mm) No Tail Solder | 714-83-121-31-012101.pdf | |
| CRCW060368R0JNTA | RES SMD 68 OHM 5% 1/10W 0603 | CRCW060368R0JNTA.pdf |