| Manufacturer Part Number: | ERJ-P06J680V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14326 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 68 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P06J680V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P06J680V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 68 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P06J680V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P06J680V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P06J680V is new and unused, you can buy ERJ-P06J680V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P06J680V.
| T18D477K100EZUS | 470µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 100V Axial, Can 700 mOhm 0.375" Dia x 1.062" L (9.52mm x 26.97mm) | T18D477K100EZUS.pdf | |
| SMA5J40-E3/5A | TVS DIODE 40VWM 71.4VC SMA | SMA5J40-E3/5A.pdf | |
| GMM31DRMH | CONN EDGECARD 62POS .156 WW | GMM31DRMH.pdf | |
| JANTX1N5518BUR-1 | Zener Diode 3.3V 500mW ±5% Surface Mount DO-213AA | JANTX1N5518BUR-1.pdf | |
| PIC16F1716-E/SS | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 28-SSOP | PIC16F1716-E/SS.pdf | |
| UPD78F0557MA-FAA-AX | 78K/0 78K0/Kx2-L Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 16KB (16K x 8) FLASH | UPD78F0557MA-FAA-AX.pdf | |
| ISO7421DR | General Purpose Digital Isolator 2500Vrms 2 Channel 1Mbps 25kV/µs CMTI 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | ISO7421DR.pdf | |
| RLP73M1JR062FTDF | RES SMD 0.062 OHM 1% 1/8W 0603 | RLP73M1JR062FTDF.pdf | |
| ERJ-S03J821V | RES SMD 820 OHM 5% 1/10W 0603 | ERJ-S03J821V.pdf | |
| TV07DT-19-35PA | 66 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TV07DT-19-35PA.pdf | |
| YK40311330J0G | 11 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | YK40311330J0G.pdf | |
| 3609-1-07-21-00-00-08-0 | PC Pin Terminal Connector Free Hanging (In-Line) Gold 0.080" (2.03mm) Dia | 3609-1-07-21-00-00-08-0.pdf | |
| TNPW060316R5BEEA | RES SMD 16.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 | TNPW060316R5BEEA.pdf | |
| 9T08052A8250CAHFT | RES SMD 825 OHM 0.25% 1/8W 0805 | 9T08052A8250CAHFT.pdf | |
| CMF5520K000GKRE | RES 20K OHM 1/2W 2% AXIAL | CMF5520K000GKRE.pdf |