| Manufacturer Part Number: | ERJ-P06J430V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 84010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 43 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P06J430V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P06J430V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 43 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P06J430V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P06J430V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P06J430V is new and unused, you can buy ERJ-P06J430V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P06J430V.
| MLS491M200EA1A | 490µF 200V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 285 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS491M200EA1A.pdf | |
| UPG60-7601-3 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | UPG60-7601-3.pdf | |
| CD75NP-560KC | 56µH Unshielded Inductor 940mA 240 mOhm Max Nonstandard | CD75NP-560KC.pdf | |
| 5623-RC | 1mH Unshielded Wirewound Inductor 3.5A 195 mOhm Max Radial | 5623-RC.pdf | |
| SN74AUC1G08DRLR | AND Gate IC 1 Channel SOT-5 | SN74AUC1G08DRLR.pdf | |
| XMLBWT-02-0000-000US50Z7 | LED Lighting XLamp® XM-L2 White, Warm 3000K 2.85V 700mA 125° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XMLBWT-02-0000-000US50Z7.pdf | |
| GTS06A22-33S | GT 7C 7#16 SKT PLUG | GTS06A22-33S.pdf | |
| TV06RW-15-4PA | 4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TV06RW-15-4PA.pdf | |
| GTC06R28-6SX-027-RDS | GT 3C 3#4 SKT PLUG | GTC06R28-6SX-027-RDS.pdf | |
| PHB.3B.326.CYMD10Z | CONN INLINE RCPT | PHB.3B.326.CYMD10Z.pdf | |
| 6-102316-3 | CONN SOCKET 27-32AWG 15AU CRIMP | 6-102316-3.pdf | |
| 9C12063A4873FKHFT | RES SMD 487K OHM 1% 1/4W 1206 | 9C12063A4873FKHFT.pdf | |
| RG1005N-2100-P-T1 | RES SMD 210 OHM 0.02% 1/16W 0402 | RG1005N-2100-P-T1.pdf | |
| MSP10C013K30GEJ | RES ARRAY 9 RES 3.3K OHM 10SIP | MSP10C013K30GEJ.pdf | |
| SFR16S0001434FR500 | RES 1.43M OHM 1/2W 1% AXIAL | SFR16S0001434FR500.pdf |