| Manufacturer Part Number: | ERJ-P06J332V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 49010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.3K OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P06J332V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P06J332V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P06J332V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P06J332V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P06J332V is new and unused, you can buy ERJ-P06J332V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P06J332V.
| MKT1813322106R | 0.022µF Film Capacitor 220V 1000V (1kV) Polyester, Metallized Axial 0.354" Dia x 0.748" L (9.00mm x 19.00mm) | MKT1813322106R.pdf | |
| 1563 | Terminal Turret Connector Single End, Hollow 0.156" (3.96mm) Tin | 1563.pdf | |
| S1812-333H | 33µH Shielded Inductor 258mA 3 Ohm Max 1812 (4532 Metric) | S1812-333H.pdf | |
| 8N4Q001LG-0091CDI8 | Clock Oscillator IC 70.656MHz, 35.328MHz, 70.656MHz, 35.328MHz 10-CLCC | 8N4Q001LG-0091CDI8.pdf | |
| MAX6388XS33D4-T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 2 Channel SC-70-4 | MAX6388XS33D4-T.pdf | |
| MIKROE-1857 | mikroBUS™ Click™ to BeagleBone Black Connectivity BeagleBone Black Platform Evaluation Expansion Board | MIKROE-1857.pdf | |
| HL2-L-AC100V-F | General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 100VAC Coil Socketable | HL2-L-AC100V-F.pdf | |
| AT0402DRE0722R1L | RES SMD 22.1 OHM 0.5% 1/16W 0402 | AT0402DRE0722R1L.pdf | |
| HMC40DRAH-S734 | CONN EDGECARD 80POS .100 R/A PCB | HMC40DRAH-S734.pdf | |
| FRCIR06R-40A-60PW-F80-VO | CIR 60C 60#16 PIN PLUG | FRCIR06R-40A-60PW-F80-VO.pdf | |
| 951236-7722-AR | 36 Positions Header, Unshrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Gold | 951236-7722-AR.pdf | |
| NPPN231FGGN-RC | 23 Position Header Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Gold | NPPN231FGGN-RC.pdf | |
| RN73C1J147KBTG | RES SMD 147K OHM 0.1% 1/16W 0603 | RN73C1J147KBTG.pdf | |
| 4610X-102-220 | RES ARRAY 5 RES 22 OHM 10SIP | 4610X-102-220.pdf |