| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BFR47V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.47 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BFR47V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BFR47V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.47 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BFR47V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BFR47V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BFR47V is new and unused, you can buy ERJ-B3BFR47V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BFR47V.
| ECQ-P1H243FZW | 0.024µF Film Capacitor 50V Polypropylene (PP) Radial 0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm) | ECQ-P1H243FZW.pdf | |
| PTVA123501FCV1R0XTMA1 | RF Mosfet LDMOS 50V 150mA 1.2GHz ~ 1.4GHz 17dB 350W H-37248-4 | PTVA123501FCV1R0XTMA1.pdf | |
| AD5398BCBZ-REEL7 | 10 Bit Digital to Analog Converter 1 9-WLCSP (1.52 x 1.69) | AD5398BCBZ-REEL7.pdf | |
| COM-12024 | LED Lighting COBs, Engines, Modules - Red, Green, Blue (RGB) | COM-12024.pdf | |
| VI-B3F-EY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W | VI-B3F-EY-F3.pdf | |
| AMM06DTAT-S273 | CONN EDGECARD 12POS .156" | AMM06DTAT-S273.pdf | |
| GSC49DRYH-S734 | CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD | GSC49DRYH-S734.pdf | |
| APSEPJ6E2 | 12 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder | APSEPJ6E2.pdf | |
| 112599 | BNC Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line), Right Angle Solder | 112599.pdf | |
| RJE01J4201 | Jack Modular Connector 6p4c (RJ11, RJ14) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger | RJE01J4201.pdf | |
| 0757840147 | CONN RCPT IPASS VERT 36POS SMD | 0757840147.pdf | |
| CPF-A-0805B5K1E1 | RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/10W 0805 | CPF-A-0805B5K1E1.pdf | |
| Y40478K20000F0W | RES SMD 8.2K OHM 1% 1/10W 1505 | Y40478K20000F0W.pdf |