| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BFR43V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.43 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BFR43V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BFR43V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.43 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BFR43V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BFR43V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BFR43V is new and unused, you can buy ERJ-B3BFR43V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BFR43V.
| GRM21B7U1H433JA01L | 0.043µF 50V Ceramic Capacitor U2J 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM21B7U1H433JA01L.pdf | |
| LMLK1-1RLS4-32742-4 | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER | LMLK1-1RLS4-32742-4.pdf | |
| RBM25DCCN-S189 | CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD | RBM25DCCN-S189.pdf | |
| T607041574BT | SCR 400V 235A Standard Recovery Chassis, Stud Mount TO-93 | T607041574BT.pdf | |
| ZDT705TC | TRANS 2PNP DARL 120V 1A SM8 | ZDT705TC.pdf | |
| 93C66BT-E/SN | IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8SOIC | 93C66BT-E/SN.pdf | |
| 0511332303 | PMI CAP GRN TORPEDO TRANSPARENT | 0511332303.pdf | |
| VI-B41-EV-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W | VI-B41-EV-F4.pdf | |
| VI-BT2-IY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W | VI-BT2-IY-F4.pdf | |
| ERJ-1GEF4872C | RES SMD 48.7K OHM 1% 1/20W 0201 | ERJ-1GEF4872C.pdf | |
| EMC65DRXN | CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD | EMC65DRXN.pdf | |
| CTVS06RF-11-98SD-LC | CTV 6C 6#20 SKT PLUG | CTVS06RF-11-98SD-LC.pdf | |
| 1526182-2 | Ring Terminal Connector 1/4 Stud Circular 6 AWG Crimp, Funnel Opening | 1526182-2.pdf |