| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BFR33V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.33 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BFR33V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BFR33V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.33 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BFR33V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BFR33V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BFR33V is new and unused, you can buy ERJ-B3BFR33V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BFR33V.
| VS-2N683 | SCR 100V 25A Standard Recovery Chassis, Stud Mount TO-208AA (TO-48) | VS-2N683.pdf | |
| ATMEGA2561V-8MU | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 256KB (128K x 16) FLASH 64-QFN (9x9) | ATMEGA2561V-8MU.pdf | |
| MAX3086ESD | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 14-SO | MAX3086ESD.pdf | |
| TPS65257RHAR | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 3 Output 3A, 2A 40-VFQFN Exposed Pad | TPS65257RHAR.pdf | |
| VI-J3Z-IW-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W | VI-J3Z-IW-F1.pdf | |
| VI-J1P-MY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W | VI-J1P-MY-F1.pdf | |
| DAT70515F-HR | Reed Relay SPST-NO (1 Form A) Through Hole | DAT70515F-HR.pdf | |
| ERJ-P6WJ564V | RES SMD 560K OHM 5% 1/2W 0805 | ERJ-P6WJ564V.pdf | |
| D38999/20FE35PA | 55 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | D38999/20FE35PA.pdf | |
| PHW.2B.314.XYCD82 | 14 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | PHW.2B.314.XYCD82.pdf | |
| SMH150-LPPE-D33-ST-BK | 66 Positions Header, Unshrouded Connector 0.039" (1.00mm) Through Hole Gold | SMH150-LPPE-D33-ST-BK.pdf | |
| OSTVG160100 | 16 Position Terminal Block Plug for Unshrouded Header 0.197" (5.00mm) 30° Free Hanging (In-Line) | OSTVG160100.pdf | |
| TJG116701 | GROUND STUD MODULE, WC | TJG116701.pdf |