| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BFR22V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.22 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BFR22V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BFR22V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.22 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BFR22V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BFR22V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BFR22V is new and unused, you can buy ERJ-B3BFR22V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BFR22V.
| 870135174005 | 820µF 6.3V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can 9 mOhm 2000 Hrs @ 125°C | 870135174005.pdf | |
| UFW1A471MED1TD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1A471MED1TD.pdf | |
| QYX2A184KTP | 0.18µF Film Capacitor 100V Polyester Radial 0.551" L x 0.276" W (14.00mm x 7.00mm) | QYX2A184KTP.pdf | |
| MKP1839510405 | 1µF Film Capacitor 220V 400V Polypropylene (PP), Metallized Axial 0.669" Dia x 1.240" L (17.00mm x 31.50mm) | MKP1839510405.pdf | |
| ASGTX-D-98.304MHZ-1-T | 98.304MHz LVDS VCTCXO Oscillator Surface Mount 3.135 V ~ 3.465 V 40mA | ASGTX-D-98.304MHZ-1-T.pdf | |
| FR30K05 | Diode Standard 800V 30A Chassis, Stud Mount DO-5 | FR30K05.pdf | |
| MAX9750BETI+T | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones Class AB 28-TQFN (5x5) | MAX9750BETI+T.pdf | |
| VI-J0N-MY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W | VI-J0N-MY-B1.pdf | |
| DF17B(3.0)-80DS-0.5V(97) | 80 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold | DF17B(3.0)-80DS-0.5V(97).pdf | |
| FTMH-134-03-L-DV | CONN HEADER 68POS DUAL 1MM SMD | FTMH-134-03-L-DV.pdf | |
| 890-80-009-10-003101 | 9 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 890-80-009-10-003101.pdf | |
| 0702871138 | 84 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 0702871138.pdf |