| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BF8R2V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 8.2 OHM 1/3W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BF8R2V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BF8R2V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 8.2 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BF8R2V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BF8R2V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BF8R2V is new and unused, you can buy ERJ-B3BF8R2V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BF8R2V.
| VJ0805D150MLAAJ | 15pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D150MLAAJ.pdf | |
| DF3D6.8MFV,L3F | TVS DIODE 5VWM 15VC VESM | DF3D6.8MFV,L3F.pdf | |
| ECX-P22CM-50.000 | OSC 50MHZ 2.5V LVPECL SMD | ECX-P22CM-50.000.pdf | |
| RU 1C | DIODE GEN PURP 1KV 200MA AXIAL | RU 1C.pdf | |
| VS-GT175DA120U | IGBT Module Trench Single 1200V 288A 1087W Chassis Mount SOT-227 | VS-GT175DA120U.pdf | |
| CM1636-04DE | RC (Pi) EMI Filter 2nd Order Low Pass 4 Channel R = 200 Ohms, C = 15pF 8-UFDFN Exposed Pad | CM1636-04DE.pdf | |
| SN74LVC1G80DBVRG4 | IC D-TYPE POS TRG SNGL SOT23-5 | SN74LVC1G80DBVRG4.pdf | |
| N74F298D,602 | Multiplexer 4 x 2:1 16-SO | N74F298D,602.pdf | |
| HLMP-ED31-UWTDD | Red 630nm LED Indication - Discrete 2V Radial | HLMP-ED31-UWTDD.pdf | |
| AD9789-MIX-EBZ | AD9789 TxDAC+® Series 14 Bit 2.4G Samples Per Second Digital to Analog Converter (DAC) Evaluation Board | AD9789-MIX-EBZ.pdf | |
| EMC30DRST-S273 | CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD | EMC30DRST-S273.pdf | |
| DTS20W25-20HN | 30 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | DTS20W25-20HN.pdf | |
| FN9244ES-6-06 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades IEC 320-C14 Panel Mount, Snap-In | FN9244ES-6-06.pdf | |
| 800-V3-006-30-001101 | 6 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold | 800-V3-006-30-001101.pdf |