| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BF3R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.9 OHM 1/3W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BF3R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BF3R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.9 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BF3R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BF3R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BF3R9V is new and unused, you can buy ERJ-B3BF3R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BF3R9V.
| W2L1ZC473KAT1S | 0.047µF 10V Ceramic Capacitor X7R 0508 (1220 Metric) 0.050" L x 0.080" W (1.27mm x 2.03mm) | W2L1ZC473KAT1S.pdf | |
| 864939671153001LF | CONN HEADER | 864939671153001LF.pdf | |
| GBB22DYFN-S1355 | CONN EDGECARD .050" 22POS SMD | GBB22DYFN-S1355.pdf | |
| MLF2012E5R6KT000 | 5.6µH Shielded Multilayer Inductor 15mA 600 mOhm Max 0805 (2012 Metric) | MLF2012E5R6KT000.pdf | |
| 70T3519S166BC | IC SRAM 9MBIT 166MHZ 256CABGA | 70T3519S166BC.pdf | |
| HLMP-EL15-TWKDD | Amber 590nm LED Indication - Discrete 2.02V Radial | HLMP-EL15-TWKDD.pdf | |
| S82J-10012D | AC/DC CONVERTER 12V 100W | S82J-10012D.pdf | |
| PT02P-16-8P | 8 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | PT02P-16-8P.pdf | |
| 97-3108A24-20SY | AB 11C 9#16, 2#12 SKT PLUG | 97-3108A24-20SY.pdf | |
| TV06DZ-19-35AA | TV 66C 66#22D PIN PLUG | TV06DZ-19-35AA.pdf | |
| 78286-456HLF | 56 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 78286-456HLF.pdf | |
| D01-9972642 | CONN SOCKET SIP 26POS GOLD | D01-9972642.pdf | |
| 0397340005 | 5 Position Terminal Block Header, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 90°, Right Angle Through Hole | 0397340005.pdf | |
| ERJ-S14F3011U | RES SMD 3.01K OHM 1% 1/2W 1210 | ERJ-S14F3011U.pdf | |
| RN65C3901BB14 | RES 3.9K OHM 1/2W .1% AXIAL | RN65C3901BB14.pdf |