| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BF2R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.4 OHM 1/3W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BF2R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BF2R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BF2R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BF2R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BF2R4V is new and unused, you can buy ERJ-B3BF2R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BF2R4V.
| B32521C1104K189 | 0.1µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm) | B32521C1104K189.pdf | |
| IEG666-1REC4-62-20.0-A-01-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A | IEG666-1REC4-62-20.0-A-01-V.pdf | |
| KC3225K11.2896C1GE00 | 11.2896MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 1.8V, 2.5V, 3.3V 3.5mA Standby (Power Down) | KC3225K11.2896C1GE00.pdf | |
| DSC8121AE5-PROGRAMMABLE | 10MHz ~ 170MHz CMOS MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.6 V 35mA Enable/Disable | DSC8121AE5-PROGRAMMABLE.pdf | |
| MIC6315-31D3UY-TR | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-143 | MIC6315-31D3UY-TR.pdf | |
| S-80855CLY-B2-U | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel TO-92-3 | S-80855CLY-B2-U.pdf | |
| VE-J0D-EZ-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W | VE-J0D-EZ-F3.pdf | |
| VE-B60-CW | CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W | VE-B60-CW.pdf | |
| RR1220Q-180-D | RES SMD 18 OHM 0.5% 1/10W 0805 | RR1220Q-180-D.pdf | |
| GTSL06G14S-2P | GT 4C 4#16S PIN PLUG | GTSL06G14S-2P.pdf | |
| PT07E-12-3S(424) | 3 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | PT07E-12-3S(424).pdf | |
| D50S91C4GX00LF | CONN D-SUB 50POS PRESS FIT | D50S91C4GX00LF.pdf | |
| RT1210WRD0724KL | RES SMD 24K OHM 0.05% 1/4W 1210 | RT1210WRD0724KL.pdf |