| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2DJR009V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.009 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2DJR009V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2DJR009V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.009 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2DJR009V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2DJR009V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2DJR009V is new and unused, you can buy ERJ-B2DJR009V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2DJR009V.
| EEU-EB1A222 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1A222.pdf | |
| GCB06DYFT | CONN EDGECARD .050" 6POS SMD | GCB06DYFT.pdf | |
| 2510R-40G | 4.7µH Unshielded Inductor 143mA 2.3 Ohm Max 2-SMD | 2510R-40G.pdf | |
| 8N3Q001LG-0109CDI8 | Clock Oscillator IC 156.25MHz, 155.52MHz, 100MHz, 150MHz 10-CLCC | 8N3Q001LG-0109CDI8.pdf | |
| PIC32MZ0512EFE064-I/PT | MIPS32® M-Class PIC® 32MZ Microcontroller IC 32-Bit 200MHz 512KB (512K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC32MZ0512EFE064-I/PT.pdf | |
| SI2706-A10-GM | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones Class D 24-QFN (4x4) | SI2706-A10-GM.pdf | |
| X4165PZ | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel | X4165PZ.pdf | |
| IRIS4011K | - Controller, ACDC, DCDC Switching Power Supplies Voltage Regulator IC 1 Output TO-262-5 | IRIS4011K.pdf | |
| V110B5H150BN3 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W | V110B5H150BN3.pdf | |
| VE-BNR-MV | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W | VE-BNR-MV.pdf | |
| SP00P-12-3S(375) | 3 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup | SP00P-12-3S(375).pdf | |
| CCM05-5761LFT | 11 (9 + 2) Position Card Connector Combo - MMC, SD Surface Mount, Right Angle Gold | CCM05-5761LFT.pdf | |
| RN60D9533FR36 | RES 953K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60D9533FR36.pdf |