| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2DJR008V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.008 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2DJR008V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2DJR008V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.008 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2DJR008V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2DJR008V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2DJR008V is new and unused, you can buy ERJ-B2DJR008V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2DJR008V.
| SMCJ48A-M3/9AT | TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO-214AB | SMCJ48A-M3/9AT.pdf | |
| STS4DNF30L | MOSFET 2N-CH 30V 4A 8SOIC | STS4DNF30L.pdf | |
| BQ4845S-A4N | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar Parallel 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | BQ4845S-A4N.pdf | |
| TC58NVG0S3HTAI0 | EEPROM SLC 1GB NAND 24NM 48TSOP | TC58NVG0S3HTAI0.pdf | |
| V150A8E400BS | CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W | V150A8E400BS.pdf | |
| VE-25X-IV-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W | VE-25X-IV-F4.pdf | |
| LCM600W-T | AC/DC CONVERTER 48V 600W | LCM600W-T.pdf | |
| VHK75W-Q48-S24 | CONVERTER DC/DC 75W 24V 3.12A | VHK75W-Q48-S24.pdf | |
| TV07RW-25-24SC | 24 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | TV07RW-25-24SC.pdf | |
| EXB.0B.307.HLN | CONN PNL MNT RCPT | EXB.0B.307.HLN.pdf | |
| 10-183154-19P | Circular Connector | 10-183154-19P.pdf | |
| TVPS00RF-15-35BB | TV 37C 37#22D SKT RECP | TVPS00RF-15-35BB.pdf | |
| RJHSEG480 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) Shielded | RJHSEG480.pdf | |
| PHP00805E83R5BBT1 | RES SMD 83.5 OHM 0.1% 5/8W 0805 | PHP00805E83R5BBT1.pdf |