| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR082V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.082 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR082V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR082V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.082 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR082V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR082V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR082V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR082V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR082V.
| MALIEYN07AU518B02K | 18000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 33 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07AU518B02K.pdf | |
| CDR04BP222BKZPAT | 2200pF 100V Ceramic Capacitor BP 1812 (4532 Metric) 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm) | CDR04BP222BKZPAT.pdf | |
| 04820021ZXP | FUSE HLDR BLADE 125V 15A PNL MNT | 04820021ZXP.pdf | |
| RCC35DRYH-S93 | CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD | RCC35DRYH-S93.pdf | |
| LP2980AIM5X-4.7 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.7V 50mA SOT-23-5 | LP2980AIM5X-4.7.pdf | |
| VE-2T4-CW-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W | VE-2T4-CW-F1.pdf | |
| VE-23N-MY-S | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W | VE-23N-MY-S.pdf | |
| EMM24DTMH-S189 | CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD | EMM24DTMH-S189.pdf | |
| RSC31DRTS | CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD | RSC31DRTS.pdf | |
| GMD.00.018.DN | BEND RELIEF 1.8MM BLACK | GMD.00.018.DN.pdf | |
| ATB4G | Terminal Block Connector 2 Position Feed Through Green 10-22 AWG | ATB4G.pdf |