| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR024V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.024 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR024V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR024V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.024 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR024V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR024V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR024V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR024V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR024V.
| 199D685X0016B6V1E3 | 6.8µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 16V Radial 0.197" Dia (5.00mm) | 199D685X0016B6V1E3.pdf | |
| M39003/01-5205/HSD | 150µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 6V Axial 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) | M39003/01-5205/HSD.pdf | |
| RCM15DTAN-S664 | CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD | RCM15DTAN-S664.pdf | |
| JANTX1N4249 | DIODE GEN PURP 1KV 1A AXIAL | JANTX1N4249.pdf | |
| CER0242A | CERAMIC FILTER | CER0242A.pdf | |
| AISC-1812H-4R7N-T | 4.7µH Unshielded Wirewound Inductor 750mA 200 mOhm Max 1812 (4532 Metric) | AISC-1812H-4R7N-T.pdf | |
| ADAU1381BCPZ-RL | Stereo Audio Interface 24 b SPI 32-LFCSP-VQ (5x5) | ADAU1381BCPZ-RL.pdf | |
| XC6122D342MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6122D342MR-G.pdf | |
| NCP5210MNR2 | - Controller, DDR Voltage Regulator IC 3 Output 20-QFN (6x5) | NCP5210MNR2.pdf | |
| VE-JTJ-IY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W | VE-JTJ-IY-F1.pdf | |
| RG1608P-2551-B-T5 | RES SMD 2.55KOHM 0.1% 1/10W 0603 | RG1608P-2551-B-T5.pdf | |
| GCB85DYRT | CONN CARD EXTEND .050" 85POS | GCB85DYRT.pdf | |
| 3-1734592-8 | 38 Position FPC Connector Contacts, Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle | 3-1734592-8.pdf | |
| PLT0805Z6731LBTS | RES SMD 6.73KOHM 0.01% 1/4W 0805 | PLT0805Z6731LBTS.pdf |