| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR01V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.01 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR01V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR01V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.01 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR01V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR01V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR01V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR01V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR01V.
| HAK222KBAUALKR | 2200pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Radial, Disc | HAK222KBAUALKR.pdf | |
| 8N3DV85AC-0050CDI | VCXO IC 622.08MHz, 155.52MHz 6-CLCC | 8N3DV85AC-0050CDI.pdf | |
| N25Q128A11ESE40F | IC FLASH 128MBIT 108MHZ 8SO | N25Q128A11ESE40F.pdf | |
| SFH618A-5X007T | Optoisolator Transistor Output 5300Vrms 1 Channel 4-SMD | SFH618A-5X007T.pdf | |
| 97-3108A22-22P-940 | AB 4C 4#8 PIN PLUG | 97-3108A22-22P-940.pdf | |
| DDMM50SDA197 | 50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder | DDMM50SDA197.pdf | |
| 77311-102-02 | 2 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 77311-102-02.pdf | |
| 592847-1 | TJ F/B 16E13-204 SPL NO CONT | 592847-1.pdf | |
| LCA500-12F-6 | Terminal Connector Rectangular Rectangular Tongue 500 MCM (kcmil) 1/2 Stud | LCA500-12F-6.pdf | |
| RP73D1J383RBTG | RES SMD 383 OHM 0.1% 1/10W 0603 | RP73D1J383RBTG.pdf | |
| TNPU0805169KBZEN00 | RES SMD 169K OHM 0.1% 1/8W 0805 | TNPU0805169KBZEN00.pdf | |
| RNMF12FAD11K3 | RES 11.3K OHM 1/2W 1% AXIAL | RNMF12FAD11K3.pdf |