| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CJR013V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.013 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CJR013V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CJR013V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.013 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CJR013V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CJR013V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CJR013V is new and unused, you can buy ERJ-B2CJR013V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CJR013V.
| FK18X5R0J155K | 1.5µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK18X5R0J155K.pdf | |
| MXLSMCG100A | TVS DIODE 100VWM 162VC DO215AB | MXLSMCG100A.pdf | |
| ABLS2-8.000MHZ-D4Y-T | 8MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount HC49/US | ABLS2-8.000MHZ-D4Y-T.pdf | |
| S1812-224J | 220µH Shielded Inductor 149mA 9 Ohm Max 1812 (4532 Metric) | S1812-224J.pdf | |
| PIC16LF1936-I/SO | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 28-SOIC | PIC16LF1936-I/SO.pdf | |
| CD4073BMT | AND Gate IC 3 Channel 14-SOIC | CD4073BMT.pdf | |
| 74LCX16501MTD | TXRX 18BIT UNIV BUS LV 56TSSOP | 74LCX16501MTD.pdf | |
| IDT71V124SA20TY8 | IC SRAM 1MBIT 20NS 32SOJ | IDT71V124SA20TY8.pdf | |
| S-1112B25MC-L6KTFG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 150mA SOT-23-5 | S-1112B25MC-L6KTFG.pdf | |
| LTP-587Y | Character LED Display Module Yellow 16-Segment, Alphanumeric 1 Character Common Anode 2.1V 20mA 0.984" H x 0.630" W x 0.374" D (25.00mm x 16.00mm x 9.50mm) 18-DIP (0.500", 12.70mm) | LTP-587Y.pdf | |
| CRCW2512120KJNEG | RES SMD 120K OHM 5% 1W 2512 | CRCW2512120KJNEG.pdf | |
| P50-068S-R1-TG | 68 Position Connector Socket, Outer Shroud Contacts Through Hole Gold | P50-068S-R1-TG.pdf | |
| 87869-138HLF | 38 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 87869-138HLF.pdf | |
| MCA12060D1181BP100 | RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/4W 1206 | MCA12060D1181BP100.pdf | |
| H4P20KDZA | RES 20.0K OHM 1W 0.5% AXIAL | H4P20KDZA.pdf |