| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CFR047V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.047 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CFR047V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CFR047V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.047 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CFR047V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CFR047V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CFR047V is new and unused, you can buy ERJ-B2CFR047V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CFR047V.
| CGA6M3X7S2A335K200AB | 3.3µF 100V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CGA6M3X7S2A335K200AB.pdf | |
| KP1836312105 | 0.012µF Film Capacitor 350V 1000V (1kV) Polypropylene (PP) Radial 1.043" L x 0.295" W (26.50mm x 7.50mm) | KP1836312105.pdf | |
| CPPLC4L-BR-37.5TS | 37.5MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Through Hole 3.3V 25mA Enable/Disable | CPPLC4L-BR-37.5TS.pdf | |
| 1N5357C/TR8 | Zener Diode 20V 5W ±2% Through Hole T-18 | 1N5357C/TR8.pdf | |
| MC34167THG | Buck, Boost Switching Regulator IC Positive or Negative Adjustable 5.05V 1 Output 5.5A (Switch) TO-220-5 Formed Leads | MC34167THG.pdf | |
| 2191L7-24V | LED Panel Indicator Yellow 24V Round with Flat Top Wire Leads - 4.6" (116.84mm) | 2191L7-24V.pdf | |
| VE-26K-IW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W | VE-26K-IW-F3.pdf | |
| VI-J6M-MZ | CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W | VI-J6M-MZ.pdf | |
| CA3101E16S-4PF80A95 | 2 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CA3101E16S-4PF80A95.pdf | |
| 031-33449-12 | BNC, Twinaxial Connector Plug, Male Pin Non-Constant Free Hanging (In-Line) Solder | 031-33449-12.pdf | |
| 830-10-025-30-001101 | 25 Positions Header, Unshrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | 830-10-025-30-001101.pdf | |
| M55342E06B920ARWS | RES SMD 920 OHM 0.1% 0.15W 0705 | M55342E06B920ARWS.pdf |