| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF22R6V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 64010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22.6 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF22R6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF22R6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22.6 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF22R6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF22R6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF22R6V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF22R6V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF22R6V.
| 53D682G050JP6 | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D682G050JP6.pdf | |
| B32529C3153K289 | 0.015µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm) | B32529C3153K289.pdf | |
| ABC20DKDI-S1243 | CONN EDGECARD 40POS .100" | ABC20DKDI-S1243.pdf | |
| JANS2N5004 | TRANS NPN 80V 5A TO-59 | JANS2N5004.pdf | |
| 2510-02H | 120nH Unshielded Inductor 785mA 170 mOhm Max 2-SMD | 2510-02H.pdf | |
| APT1222AX | Optoisolator Triac Output 5000Vrms 1 Channel 6-DIP | APT1222AX.pdf | |
| 5520110F | LED Circuit Board Indicator 2 High Red (x 2) Diffused, Tinted 2V 20mA Round with Domed Top, 5mm (T-1 3/4) Through Hole, Right Angle | 5520110F.pdf | |
| VE-2WZ-CX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W | VE-2WZ-CX-F2.pdf | |
| AT0402DRE07243RL | RES SMD 243 OHM 0.5% 1/16W 0402 | AT0402DRE07243RL.pdf | |
| 1824284 | 11 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.150" (3.81mm) Surface Mount | 1824284.pdf | |
| A-TB500-TO16 | 16 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | A-TB500-TO16.pdf | |
| RL73H2AR75FTDF | RES SMD 0.75 OHM 1% 1/8W 0805 | RL73H2AR75FTDF.pdf | |
| M55342K02B96B5RWS | RES SMD 96.5K OHM 0.1% 1/8W 0505 | M55342K02B96B5RWS.pdf |