| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF2154V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.15M OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF2154V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF2154V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.15M | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF2154V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF2154V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF2154V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF2154V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF2154V.
| ELBG350EC3672AM40S | 6700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELBG350EC3672AM40S.pdf | |
| C911U240JVNDCAWL20 | 24pF 400VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial, Disc 0.315" Dia (8.00mm) | C911U240JVNDCAWL20.pdf | |
| T494D107K016AH | 100µF Molded Tantalum Capacitors 16V 2917 (7343 Metric) 150 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | T494D107K016AH.pdf | |
| 50294-5165F | 3 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER | 50294-5165F.pdf | |
| 501ECF-ADAF | 32kHz ~ 100MHz LVCMOS CMEMS® Programmable Oscillator Surface Mount 1.7 V ~ 3.6 V 6.5mA Enable/Disable | 501ECF-ADAF.pdf | |
| SZMMSZ24T1G | Zener Diode 24V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 | SZMMSZ24T1G.pdf | |
| 74VHC27TTR | NOR Gate IC 3 Channel 14-TSSOP | 74VHC27TTR.pdf | |
| MIC5232-2.5YML-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 10mA 6-MLF® (2x2) | MIC5232-2.5YML-TR.pdf | |
| VE-J1P-EZ-S | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W | VE-J1P-EZ-S.pdf | |
| 1722681007 | ULTRAFIT TPA BLK GW 07 CKT | 1722681007.pdf | |
| 346-87-112-41-036101 | 12 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 346-87-112-41-036101.pdf | |
| 1750371 | 20 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) Vertical Through Hole | 1750371.pdf | |
| OSTKH040551 | 4 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.250" (6.35mm) Through Hole | OSTKH040551.pdf | |
| CRCW04022K43FKEDHP | RES SMD 2.43K OHM 1% 1/5W 0402 | CRCW04022K43FKEDHP.pdf |