| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF2152V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 144010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 21.5K OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF2152V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF2152V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 21.5k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF2152V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF2152V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF2152V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF2152V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF2152V.
| SMLJ54E3/TR13 | TVS DIODE 54VWM 96.3VC SMCJ | SMLJ54E3/TR13.pdf | |
| 1.5SMC12AT3 | TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMC | 1.5SMC12AT3.pdf | |
| V30120SG-E3/4W | DIODE SCHOTTKY 120V 30A TO220AB | V30120SG-E3/4W.pdf | |
| IPI12CNE8N G | MOSFET N-CH 85V 67A TO262-3 | IPI12CNE8N G.pdf | |
| XC2C64A-7QFG48I | IC CPLD 64MC 6.7NS 48QFN | XC2C64A-7QFG48I.pdf | |
| 72215LB15PFI | IC FIFO 512X18 SYNC 15NS 64-TQFP | 72215LB15PFI.pdf | |
| TL431BID | Shunt Voltage Reference IC 36V ±0.5% 100mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | TL431BID.pdf | |
| TX2SS-LT-12V-X | Telecom Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount | TX2SS-LT-12V-X.pdf | |
| ERJ-T06J6R8V | RES SMD 6.8 OHM 5% 1/4W 0805 | ERJ-T06J6R8V.pdf | |
| KPSE01E20-16S | 16 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | KPSE01E20-16S.pdf | |
| 68022-272H | 72 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold or Gold, GXT™ | 68022-272H.pdf | |
| 9T12062A8662DAHFT | RES SMD 86.6K OHM 0.5% 1/8W 1206 | 9T12062A8662DAHFT.pdf | |
| 9T06031A8202DAHFT | RES SMD 82K OHM 0.5% 1/10W 0603 | 9T06031A8202DAHFT.pdf |