| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF2150V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 44010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 215 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF2150V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF2150V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 215 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF2150V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF2150V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF2150V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF2150V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF2150V.
| M39003/01-3088H | 4.7µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50V Axial 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) | M39003/01-3088H.pdf | |
| LP0603A1950ANTR | FILTER LOW PASS 1950MHZ 0603 SMD | LP0603A1950ANTR.pdf | |
| R5F10E8DALA#U0 | RL78 RL78/G1A Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 48KB (48K x 8) FLASH 25-LGA (3x3) | R5F10E8DALA#U0.pdf | |
| ISO7340FCDWR | General Purpose Digital Isolator 3000Vrms 4 Channel 25Mbps 25kV/µs CMTI 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | ISO7340FCDWR.pdf | |
| REC3-483.3SRW/H4/C/SMD-R | CONV DC/DC 3W 36-72VIN 3.3VOUT | REC3-483.3SRW/H4/C/SMD-R.pdf | |
| VI-J0K-CX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W | VI-J0K-CX-B1.pdf | |
| MS3101A20-25P | 13 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | MS3101A20-25P.pdf | |
| GTS00F22-14S | GT 19C 19#16 SKT RECP WALL | GTS00F22-14S.pdf | |
| ACC06A28-5P-003 | AC 5C 2#16 1#12 2#4 PIN PLUG | ACC06A28-5P-003.pdf | |
| MS3106R22-1S | 2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3106R22-1S.pdf | |
| M50-3201045 | 20 Position Receptacle Connector Gold 0.050" (1.27mm) Through Hole, Right Angle | M50-3201045.pdf | |
| 1800250 | 8 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 270° Free Hanging (In-Line) | 1800250.pdf |