| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF1964V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.96M OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF1964V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF1964V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.96M | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF1964V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF1964V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF1964V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF1964V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF1964V.
| C931U222MUWDCA7317 | 2200pF 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc 0.394" Dia (10.00mm) | C931U222MUWDCA7317.pdf | |
| BFC237892752 | 7500pF Film Capacitor 600V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm) | BFC237892752.pdf | |
| EMC15DREF-S734 | CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET | EMC15DREF-S734.pdf | |
| MAX4387EUA | Buffer Amplifier 2 Circuit 8-uMAX | MAX4387EUA.pdf | |
| NC7SZ126L6X | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 6-MicroPak | NC7SZ126L6X.pdf | |
| HCPL-261A#060 | Logic Output Optoisolator 10MBd Open Collector, Schottky Clamped 3750Vrms 1 Channel 1kV/µs CMTI 8-DIP | HCPL-261A#060.pdf | |
| XPCAMB-L1-0000-00603 | LED Lighting Color XLamp® XP-C Amber 593nm (590nm ~ 595nm) 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XPCAMB-L1-0000-00603.pdf | |
| VI-27Y-MX-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W | VI-27Y-MX-F1.pdf | |
| HS25 560R F | RES CHAS MNT 560 OHM 1% 25W | HS25 560R F.pdf | |
| RC0402JR-0715RL | RES SMD 15 OHM 5% 1/16W 0402 | RC0402JR-0715RL.pdf | |
| 10-158730-14H | Circular Connector | 10-158730-14H.pdf | |
| TV07DZ-21-16AB | TV 16C 16#16 PIN J/N RECP | TV07DZ-21-16AB.pdf | |
| 1460034 | CONN HOOD TOP ENTRY SZB10 M20 | 1460034.pdf | |
| 0395178510 | 10 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 90° Free Hanging (In-Line) | 0395178510.pdf | |
| D55342H07B845ARWS | RES SMD 845 OHM 0.1% 1/4W 1206 | D55342H07B845ARWS.pdf |