| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF14R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 29010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 14.7 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF14R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF14R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 14.7 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF14R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF14R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF14R7V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF14R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF14R7V.
| MAL203835221E3 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | MAL203835221E3.pdf | |
| SIT9002AI-18N18DX | 1MHz ~ 220MHz LVPECL MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 1.8V | SIT9002AI-18N18DX.pdf | |
| 74AC74TTR | IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP | 74AC74TTR.pdf | |
| CXM-11-65-80-36-AA00-F2-5 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CXM-11 White, Cool Rectangle | CXM-11-65-80-36-AA00-F2-5.pdf | |
| VI-24J-CX-S | CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W | VI-24J-CX-S.pdf | |
| VE-J1F-IZ-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W | VE-J1F-IZ-F2.pdf | |
| VI-BTX-MY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W | VI-BTX-MY-F3.pdf | |
| ERJ-12SF2741U | RES SMD 2.74K OHM 1% 3/4W 2010 | ERJ-12SF2741U.pdf | |
| CTV07RW-19-88SB-S35AD | 88 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | CTV07RW-19-88SB-S35AD.pdf | |
| ACC06F24-9S-003 | AC 2C 2#4 SKT PLUG | ACC06F24-9S-003.pdf | |
| 86130402113345E1LF | 40 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold or Gold-Palladium | 86130402113345E1LF.pdf | |
| 103361-7 | 9 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 103361-7.pdf | |
| FTSH-117-01-L-DV-EJ-K | 34 Positions Header, Unshrouded Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold | FTSH-117-01-L-DV-EJ-K.pdf | |
| 1400201:0521 | TERM BLOCK MARKER | 1400201:0521.pdf |