| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF1432V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 50395 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 14.3K OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF1432V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF1432V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 14.3k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF1432V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF1432V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF1432V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF1432V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF1432V.
| 517D226M035JA6AE3 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D226M035JA6AE3.pdf | |
| B32922C3224K | 0.22µF Film Capacitor 305V Polypropylene (PP) Radial 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm) | B32922C3224K.pdf | |
| MKP385215250JII2B0 | 1500pF Film Capacitor 900V 2500V (2.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm) | MKP385215250JII2B0.pdf | |
| 51915-066 | PWRBLADE RA REC | 51915-066.pdf | |
| ECM15DKEI | CONN EDGECARD 30POS .156" | ECM15DKEI.pdf | |
| RBC25DREH-S93 | CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET | RBC25DREH-S93.pdf | |
| SIT1618AE-33-33E-25.000000Y | OSC XO 3.3V 25MHZ OE | SIT1618AE-33-33E-25.000000Y.pdf | |
| UCC28083DG4 | Converter Offline Push-Pull Topology 50kHz ~ 1MHz 8-SOIC | UCC28083DG4.pdf | |
| XC6123A339ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6123A339ER-G.pdf | |
| VI-27W-MY-S | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W | VI-27W-MY-S.pdf | |
| ACC06E-22-28SB(025) | 7 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | ACC06E-22-28SB(025).pdf | |
| 170-025-173L020 | Plug for Male Contacts Housing D-Sub Connector 25 Position | 170-025-173L020.pdf | |
| CB35111407MP | 14 Circuit 0.437" (11.10mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | CB35111407MP.pdf | |
| TC124-FR-07481RL | RES ARRAY 4 RES 481 OHM 0804 | TC124-FR-07481RL.pdf |