| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF1303V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 48457 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 130K OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF1303V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF1303V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF1303V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF1303V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF1303V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF1303V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF1303V.
| SR507C334KAA | 0.33µF 500V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm) | SR507C334KAA.pdf | |
| M39003/01-8278 | 2.2µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 75V Axial 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) | M39003/01-8278.pdf | |
| PIC16LC74A-04/PT | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 7KB (4K x 14) OTP 44-TQFP (10x10) | PIC16LC74A-04/PT.pdf | |
| ADG836YRM | 2 Circuit IC Switch 2:1 650 mOhm 10-MSOP | ADG836YRM.pdf | |
| 10202 | Lens Only - Holder Required (TIR) Diffused Wide Cree XR, XR-C Snap-In | 10202.pdf | |
| VI-B1L-EU-S | CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W | VI-B1L-EU-S.pdf | |
| SP4-DC6V | General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 6VDC Coil Socketable | SP4-DC6V.pdf | |
| KPSE6E14-12SWDZ | 12 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | KPSE6E14-12SWDZ.pdf | |
| 284123-1 | 10 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.100" (2.54mm) | 284123-1.pdf | |
| 0397480002 | 2 Position Wire to Board Terminal Block 55° (125°) Angle with Board 0.150" (3.81mm) Through Hole | 0397480002.pdf | |
| 1217321-2 | 0.110" (2.79mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated | 1217321-2.pdf | |
| LCD2-56BH-Q | Terminal Connector Rectangular Rectangular Tongue 2 AWG 5/16 Stud | LCD2-56BH-Q.pdf | |
| CMF559K7600FHEB70 | RES 9.76K OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF559K7600FHEB70.pdf |