| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF1213V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 89010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 121K OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF1213V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF1213V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 121k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF1213V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF1213V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF1213V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF1213V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF1213V.
| 251R14S240KV4T | 24pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) | 251R14S240KV4T.pdf | |
| 13008-012KESC | 680µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6.3V 3017 (7644 Metric) 25 mOhm 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm) | 13008-012KESC.pdf | |
| GBC13DCAH | CONN EDGECARD 26POS R/A .100 SLD | GBC13DCAH.pdf | |
| RCM28DTMT-S189 | CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD | RCM28DTMT-S189.pdf | |
| 7W-18.432MBA-T | 18.432MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 20mA Enable/Disable | 7W-18.432MBA-T.pdf | |
| SN74LS125ADR | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-SOIC | SN74LS125ADR.pdf | |
| LT1962EMS8-1.8#TRPBF | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 300mA 8-MSOP | LT1962EMS8-1.8#TRPBF.pdf | |
| LTPL-P011A | LED Lighting Color LTPL Amber 2-SMD, Gull Wing, Exposed Pad | LTPL-P011A.pdf | |
| MI-J22-IZ-S | CONVERT DC/DC 28VIN 15VOUT 25W | MI-J22-IZ-S.pdf | |
| RMCF0603FG4K75 | RES SMD 4.75K OHM 1% 1/10W 0603 | RMCF0603FG4K75.pdf | |
| FCE17C37PC21B | 37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder | FCE17C37PC21B.pdf | |
| 15-29-6012 | 12 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 15-29-6012.pdf | |
| ASBM42BK | Terminal Block Connector 4 Position Feed Through Black 12-22 AWG | ASBM42BK.pdf | |
| OSTVJ212150 | 21 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole | OSTVJ212150.pdf | |
| 4610X-AP1-203LF | RES ARRAY 9 RES 20K OHM 10SIP | 4610X-AP1-203LF.pdf |