| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF11R0V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 65871 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF11R0V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF11R0V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF11R0V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF11R0V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF11R0V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF11R0V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF11R0V.
| SPP-5B500 | FUSE MOD 500A 700V BLADE | SPP-5B500.pdf | |
| ECC17DKDH | CONN EDGECARD 34POS .100" | ECC17DKDH.pdf | |
| EMM10DSUN | CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD | EMM10DSUN.pdf | |
| FDN361BN | MOSFET N-CH 30V 1.4A SSOT3 | FDN361BN.pdf | |
| MCP2561FD-E/P | 1/1 Transceiver CAN 8-PDIP | MCP2561FD-E/P.pdf | |
| ELSH-F81R3-0LPNM-BR4R6 | LED Lighting Color SHUEN Red 623nm (615nm ~ 630nm) 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | ELSH-F81R3-0LPNM-BR4R6.pdf | |
| VE-B3B-MW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W | VE-B3B-MW-F3.pdf | |
| VE-B1R-MW-S | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W | VE-B1R-MW-S.pdf | |
| 97-3108A20-7P-417-940 | AB 8C 8#16 PIN PLUG | 97-3108A20-7P-417-940.pdf | |
| D38999/24MJ11SE | 11 (2 + 9 Power) Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | D38999/24MJ11SE.pdf | |
| CF3102E-10SL-3P | Circular Connector | CF3102E-10SL-3P.pdf | |
| 97-3107A20-14SZ-940 | AB 5C 3#12, 2#8 SKT PLUG | 97-3107A20-14SZ-940.pdf | |
| DF52-6S-0.8H(21) | 6 Position Socket Connector 0.031" (0.80mm) Surface Mount, Right Angle Tin | DF52-6S-0.8H(21).pdf | |
| CB15JBR430 | RES .43 OHM 15W 5% CERAMIC WW | CB15JBR430.pdf |