| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF1132V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 54010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11.3K OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF1132V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF1132V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11.3k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF1132V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF1132V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF1132V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF1132V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF1132V.
| LD063C103KAB2A | 10000pF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | LD063C103KAB2A.pdf | |
| M39003/01-3067H | 0.33µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50V Axial 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) | M39003/01-3067H.pdf | |
| M39003/09-0050/HSD | 100µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 20V Axial 75 mOhm 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) | M39003/09-0050/HSD.pdf | |
| SMCJ100CAHE3/57T | TVS DIODE 100VWM 162VC SMC | SMCJ100CAHE3/57T.pdf | |
| VUM85-05A | MOSFET STAGE BOOST 500V V2-PACK | VUM85-05A.pdf | |
| 8N3DV85BC-0135CDI | VCXO IC 25MHz, 40MHz 6-CLCC | 8N3DV85BC-0135CDI.pdf | |
| 8N4Q001LG-1036CDI8 | Clock Oscillator IC 100MHz, 125MHz, 250MHz, 312.5MHz 10-CLCC | 8N4Q001LG-1036CDI8.pdf | |
| MAX6716UTSHD3+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 2 Channel SOT-23-6 | MAX6716UTSHD3+T.pdf | |
| MX6SWT-A1-0000-000AA9 | LED Lighting XLamp® MX-6S White, Warm 2850K 20V 60mA 120° 2-SMD, Gull Wing Tabs | MX6SWT-A1-0000-000AA9.pdf | |
| AIB30CGML1-18-4SWC | GT 4C 4#16 SKT RECP WALL RM | AIB30CGML1-18-4SWC.pdf | |
| 518-77-255M16-001105 | CONN SOCKET PGA 255POS GOLD | 518-77-255M16-001105.pdf | |
| RG3216N-9530-W-T1 | RES SMD 953 OHM 0.05% 1/4W 1206 | RG3216N-9530-W-T1.pdf | |
| Y09300R02500F0L | RES SMD 0.025 OHM 1% 1W | Y09300R02500F0L.pdf |