| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF1103V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 74010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 110K OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF1103V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF1103V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 110k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF1103V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF1103V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF1103V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF1103V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF1103V.
| 74271132 | Hinged (Snap On), Key Required Free Hanging Ferrite Core 241 Ohm @ 100MHz ID 0.335" Dia (8.50mm) OD 0.965" W x 0.827" H (24.50mm x 21.00mm) Length 1.594" (40.50mm) | 74271132.pdf | |
| IS61LV12816L-10LQLI-TR | IC SRAM 2MBIT 10NS 44LQFP | IS61LV12816L-10LQLI-TR.pdf | |
| MIC2296BD5-TR | Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 2.5V 1 Output 1.2A (Switch) SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 | MIC2296BD5-TR.pdf | |
| V150B24C250B3 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W | V150B24C250B3.pdf | |
| VI-232-EU | CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W | VI-232-EU.pdf | |
| VI-J3M-IY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W | VI-J3M-IY-B1.pdf | |
| RCB100DHHR | CONN EDGECARD 200PS DIP .050 SLD | RCB100DHHR.pdf | |
| FGG.0B.305.CYCD56 | 5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | FGG.0B.305.CYCD56.pdf | |
| 182-025-113R451 | 25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder | 182-025-113R451.pdf | |
| 557564-1 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Unshielded Cat4 | 557564-1.pdf | |
| 0845-2G1T-H6 | 2 Port RJ45 Magjack Connector Through Hole 10/100 Base-T, AutoMDIX | 0845-2G1T-H6.pdf | |
| G40HA2331HR | MINI SAS HD 850OHM, R/A PRESSFIT | G40HA2331HR.pdf | |
| 951435-9061506-AR | 35 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole | 951435-9061506-AR.pdf |