| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF1024V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 64010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.02M OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF1024V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF1024V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.02M | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF1024V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF1024V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF1024V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF1024V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF1024V.
| GTCA28-231M-R20 | GDT 230V 20% 20KA THROUGH HOLE | GTCA28-231M-R20.pdf | |
| GCB10DYRN | CONN CARD EXTEND .050" 10POS | GCB10DYRN.pdf | |
| 416F26012CSR | 26MHz ±10ppm Crystal Series 200 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F26012CSR.pdf | |
| AON1606_001 | MOSFET N-CH 20V 0.7A 3DFN | AON1606_001.pdf | |
| LP3871ESX-3.3/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 800mA DDPAK/TO-263-5 | LP3871ESX-3.3/NOPB.pdf | |
| CXA1304-0000-000F00C20E1 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) XLamp® CXA1304 White, Cool Square | CXA1304-0000-000F00C20E1.pdf | |
| VI-BN0-MX-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W | VI-BN0-MX-F1.pdf | |
| PCF0402R-270RBT1 | RES SMD 270 OHM 0.1% 1/16W 0402 | PCF0402R-270RBT1.pdf | |
| 97-3100A22-19SX | AB 14C 14#16 SKT RECP | 97-3100A22-19SX.pdf | |
| 97-3108A24-12SZ-417-940 | AB 5C 3#12, 2#4 SKT PLUG | 97-3108A24-12SZ-417-940.pdf | |
| KJB6T25W61PBL | 61 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | KJB6T25W61PBL.pdf | |
| SMH100-LPPE-D13-RA-BK | 26 Positions Header, Unshrouded Connector 0.039" (1.00mm) Through Hole, Right Angle Gold | SMH100-LPPE-D13-RA-BK.pdf | |
| 562102110 | 11 Circuit 0.563" (14.30mm) Barrier Block Connector, Screws | 562102110.pdf | |
| 9T12062A22R1FBHFT | RES SMD 22.1 OHM 1% 1/8W 1206 | 9T12062A22R1FBHFT.pdf |