| Manufacturer Part Number: | ERJ-6DSJR12V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.12 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6DSJR12V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6DSJR12V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.12 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6DSJR12V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6DSJR12V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6DSJR12V is new and unused, you can buy ERJ-6DSJR12V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6DSJR12V.
| B43851A9475M | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 71 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43851A9475M.pdf | |
| B32529C1223K | 0.022µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial 0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm) | B32529C1223K.pdf | |
| ERZ-VF2M390 | VARISTOR 39V 125A 2SMD JLEAD | ERZ-VF2M390.pdf | |
| 560N-BULK | Terminal Inline, Tap Connector IDC 14-18 AWG Brown | 560N-BULK.pdf | |
| 8Y-32.000MAAV-T | 32MHz ±30ppm Crystal 8pF 80 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 8Y-32.000MAAV-T.pdf | |
| MB1S | IC BRIDGE RECT 0.5A 100V 4-SOIC | MB1S.pdf | |
| UPS170E3/TR13 | DIODE SCHOTTKY 1A 70V POWERMITE | UPS170E3/TR13.pdf | |
| MB9BF304NBBGL-GE1 | ARM® Cortex®-M3 FM3 MB9B300B Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 256KB (256K x 8) FLASH 112-PFBGA (10x10) | MB9BF304NBBGL-GE1.pdf | |
| VE-B5B-CY-S | CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W | VE-B5B-CY-S.pdf | |
| RMCF0402JT4R70 | RES SMD 4.7 OHM 5% 1/16W 0402 | RMCF0402JT4R70.pdf | |
| 97-3102A24-2P | AB 7C 7#12 PIN RECP | 97-3102A24-2P.pdf | |
| ACC08E28-21P-027-B30 | AC 37C 37#16 PIN PLUG RTANG | ACC08E28-21P-027-B30.pdf | |
| 97-3102A24-7PX | AB 16C 14#16, 2#12 PIN RECP | 97-3102A24-7PX.pdf | |
| 1986715-6 | 6 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.591" (15.00mm) Through Hole | 1986715-6.pdf | |
| PTF566K8100FYEB | RES 6.81K OHM 1% 10 PPM 1/8W | PTF566K8100FYEB.pdf |