| Manufacturer Part Number: | ERJ-6DQJR47V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.47 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6DQJR47V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6DQJR47V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.47 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6DQJR47V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6DQJR47V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6DQJR47V is new and unused, you can buy ERJ-6DQJR47V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6DQJR47V.
| IUG1-1-42-5.00-01 | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A | IUG1-1-42-5.00-01.pdf | |
| 50003-1100ELF | 4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER | 50003-1100ELF.pdf | |
| 502FAF-ACAF | 32kHz ~ 100MHz LVCMOS CMEMS® Programmable Oscillator Surface Mount 1.7 V ~ 3.6 V 6.5mA Enable/Disable | 502FAF-ACAF.pdf | |
| MLG0603S2N7STD25 | 2.7nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 250 mOhm Max 0201 (0603 Metric) | MLG0603S2N7STD25.pdf | |
| 511-12H | 430nH Unshielded Molded Inductor 1.43A 110 mOhm Max Axial | 511-12H.pdf | |
| 5615-RC | 250µH Unshielded Wirewound Inductor 4.6A 83 mOhm Max Radial | 5615-RC.pdf | |
| LT1785AIS8#PBF | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-SOIC | LT1785AIS8#PBF.pdf | |
| VI-JW4-MX-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W | VI-JW4-MX-F3.pdf | |
| CA3102E14S-5SBF80 | 5 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3102E14S-5SBF80.pdf | |
| CN0967C18A14P8-240 | 14 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CN0967C18A14P8-240.pdf | |
| GTCL06F40-35S-A24 | GT 35C 35#12 SKT PLUG | GTCL06F40-35S-A24.pdf | |
| MS3100E22-1P | 2 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | MS3100E22-1P.pdf | |
| 235840 | 1 Position Sleeve Connector Blue, Transparent 0.187" (4.75mm) | 235840.pdf | |
| MCT06030D9102BP500 | RES SMD 91K OHM 0.1% 1/10W 0603 | MCT06030D9102BP500.pdf | |
| TNPW120678K7BEEA | RES SMD 78.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 | TNPW120678K7BEEA.pdf |