| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BWFR100V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.1 OHM 1% 1/3W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BWFR100V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BWFR100V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.1 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BWFR100V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BWFR100V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BWFR100V is new and unused, you can buy ERJ-3BWFR100V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BWFR100V.
| CGA3E2X8R1E104M080AA | 0.10µF 25V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2X8R1E104M080AA.pdf | |
| 0JTD450.XXID | FUSE CRTRDGE 450A 600VAC/500VDC | 0JTD450.XXID.pdf | |
| SG160 | ICL 2.5 OHM 15% 15A | SG160.pdf | |
| 1N5350BRLG | Zener Diode 13V 5W ±5% Through Hole Axial | 1N5350BRLG.pdf | |
| M0820-94K | 820µH Unshielded Inductor 22mA 95 Ohm Max Nonstandard | M0820-94K.pdf | |
| MAX9655AEE+ | IC SW VIDEO LOW POWER 16-QSOP | MAX9655AEE+.pdf | |
| MP4-2E-1L-1L-1Q-00 | MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | MP4-2E-1L-1L-1Q-00.pdf | |
| RPMD40-4815SGW | DC/DC CONVERTER 15V 40W | RPMD40-4815SGW.pdf | |
| TE80B22RJ | RES CHAS MNT 22 OHM 5% 80W | TE80B22RJ.pdf | |
| 97-3107B20-8PW-417-940 | AB 6C 4#16, 2#8 PIN PLUG | 97-3107B20-8PW-417-940.pdf | |
| C48-16R22Y32P10-402 | 26500 32C 26#20 6#12 P BY PLUG | C48-16R22Y32P10-402.pdf | |
| SLW-139-01-T-D | 78 Position Receptacle Connector Tin 0.100" (2.54mm) Through Hole | SLW-139-01-T-D.pdf | |
| PEC16DABN | 32 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | PEC16DABN.pdf | |
| 2-86479-7 | 46 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 2-86479-7.pdf | |
| CRGV2010F4M99 | RES SMD 4.99M OHM 1% 1/2W 2010 | CRGV2010F4M99.pdf |