| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BWFR068V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.068 OHM 1% 1/3W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BWFR068V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BWFR068V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.068 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BWFR068V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BWFR068V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BWFR068V is new and unused, you can buy ERJ-3BWFR068V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BWFR068V.
| 0603ZC562KAT2A | 5600pF 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 0603ZC562KAT2A.pdf | |
| 10TPC100M | 100µF Molded Tantalum - Polymer Capacitors 10V 2917 (7343 Metric) 45 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | 10TPC100M.pdf | |
| 15KPA54CATR | TVS DIODE 54VWM 87.7VC P-600 | 15KPA54CATR.pdf | |
| GSM15DRMT-S288 | CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND | GSM15DRMT-S288.pdf | |
| 1N5241B | Zener Diode 11V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5241B.pdf | |
| PIC24HJ128GP206AT-I/PT | PIC PIC® 24H Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 128KB (43K x 24) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC24HJ128GP206AT-I/PT.pdf | |
| XHP50A-00-0000-0D0UF435H | LED Lighting Xlamp® XHP50 White, Warm 3500K 2-Step MacAdam Ellipse 12V 700mA 120° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XHP50A-00-0000-0D0UF435H.pdf | |
| ADJ51012 | ADJ(DJ) RELAY(FLUX, 2C, 1-COIL L | ADJ51012.pdf | |
| RER40F4320MC02 | RES CHAS MNT 432 OHM 1% 5W | RER40F4320MC02.pdf | |
| CTVP00RW-21-41SB-LC | CTV 41C 41#20 SKT RECP | CTVP00RW-21-41SB-LC.pdf | |
| 1720630311 | MEGA-FIT F CRIMP 14-16AWG GOLD | 1720630311.pdf | |
| 4-102972-0-39 | 39 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 4-102972-0-39.pdf | |
| HRG3216P-54R9-D-T5 | RES SMD 54.9 OHM 0.5% 1W 1206 | HRG3216P-54R9-D-T5.pdf | |
| CRCW12061R00JNEB | RES SMD 1 OHM 5% 1/4W 1206 | CRCW12061R00JNEB.pdf |