| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BWFR030V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.03 OHM 1% 1/3W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BWFR030V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BWFR030V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.03 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BWFR030V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BWFR030V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BWFR030V is new and unused, you can buy ERJ-3BWFR030V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BWFR030V.
| MAL201371228E3 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201371228E3.pdf | |
| T495X685K050ZTE300 | 6.8µF Molded Tantalum Capacitors 50V 2917 (7343 Metric) 300 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | T495X685K050ZTE300.pdf | |
| TPSMP30HE3/85A | TVS DIODE 24.3VWM DO220AA | TPSMP30HE3/85A.pdf | |
| 09060316923 | DIN-POWER MH24+7MT-3 0C1-2 | 09060316923.pdf | |
| 1N4733A | Zener Diode 5.1V 1W ±5% Through Hole DO-41 | 1N4733A.pdf | |
| MMSZ5248B-7 | Zener Diode 18V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 | MMSZ5248B-7.pdf | |
| CTV07RW-15-55SA-S1AD | 55 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | CTV07RW-15-55SA-S1AD.pdf | |
| DCMA-37S-C-NM-F0 | CONN DSUB 37POS | DCMA-37S-C-NM-F0.pdf | |
| 09ZR-8M-P | 9 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin 28 AWG | 09ZR-8M-P.pdf | |
| H5P-SHF-AA | 5 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.098" (2.50mm) | H5P-SHF-AA.pdf | |
| LEHR-02V-S-A(HF) | SSL Connector 2 Position Receptacle Housing for Socket Contact Board to Cable/Wire 0.071" (1.80mm) Crimp | LEHR-02V-S-A(HF).pdf | |
| ERJ-S08F5900V | RES SMD 590 OHM 1% 1/4W 1206 | ERJ-S08F5900V.pdf | |
| TNPW0805243RBEEN | RES SMD 243 OHM 0.1% 1/8W 0805 | TNPW0805243RBEEN.pdf | |
| CMF554K7500FHRE70 | RES 4.75K OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF554K7500FHRE70.pdf |