| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BSJR15V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.15 OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BSJR15V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BSJR15V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.15 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BSJR15V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BSJR15V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BSJR15V is new and unused, you can buy ERJ-3BSJR15V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BSJR15V.
| T543X106M063ATE050 | 10µF Molded Tantalum - Polymer Capacitors 63V 2917 (7343 Metric) 50 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | T543X106M063ATE050.pdf | |
| 54-00036 | 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone Phone Plug Stereo Connector Solder | 54-00036.pdf | |
| STY105NM50N | MOSFET N-CH 500V 110A MAX247 | STY105NM50N.pdf | |
| SC54B-180 | 18µH Unshielded Wirewound Inductor 1.7A 150 mOhm Max Nonstandard | SC54B-180.pdf | |
| ERA-3ARW242V | RES SMD 2.4KOHM 0.05% 1/10W 0603 | ERA-3ARW242V.pdf | |
| ERJ-S03F2210V | RES SMD 221 OHM 1% 1/10W 0603 | ERJ-S03F2210V.pdf | |
| 641936-6 | 9 Positions Header, Unshrouded Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole Tin | 641936-6.pdf | |
| OP02630000J0G | 2 Position Terminal Block Header, Male Pins, Unshrouded 0.315" (8.00mm) Vertical Through Hole | OP02630000J0G.pdf | |
| RT1210CRD0736RL | RES SMD 36 OHM 0.25% 1/4W 1210 | RT1210CRD0736RL.pdf | |
| MCU08050F2431BP500 | RES SMD 2.43K OHM 0.1% 1/8W 0805 | MCU08050F2431BP500.pdf | |
| PLTT0805Z8250AGT5 | RES SMD 825 OHM 0.05% 1/4W 0805 | PLTT0805Z8250AGT5.pdf | |
| YC162-FR-0733RL | RES ARRAY 2 RES 33 OHM 0606 | YC162-FR-0733RL.pdf | |
| H814KDZA | RES 14.0K OHM 1/4W 0.5% AXIAL | H814KDZA.pdf |