| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BSJR11V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.11 OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BSJR11V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BSJR11V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.11 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BSJR11V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BSJR11V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BSJR11V is new and unused, you can buy ERJ-3BSJR11V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BSJR11V.
| C901U200JZSDBA7317 | 20pF 440VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | C901U200JZSDBA7317.pdf | |
| VJ0603D2R0DXBAJ | 2pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D2R0DXBAJ.pdf | |
| 0902292 | CIR BRKR THRM-MAG 50A 277VAC | 0902292.pdf | |
| V120MT1A | VARISTOR 120V 100A SOD83A AXIAL | V120MT1A.pdf | |
| 1N5553 | DIODE GEN PURP 800V 3A AXIAL | 1N5553.pdf | |
| ORT8850H-2BMN680C | IC FPGA 297 I/O 680FBGA | ORT8850H-2BMN680C.pdf | |
| CL-750-CAN30-PC | INTEMATIX CHROMALIT CANDLE | CL-750-CAN30-PC.pdf | |
| V28B15H150BL | CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W | V28B15H150BL.pdf | |
| AMC44DRTN-S734 | CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD | AMC44DRTN-S734.pdf | |
| CTVPS02RF9-98P | 3 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CTVPS02RF9-98P.pdf | |
| AXK6F80347YG | 80 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold | AXK6F80347YG.pdf | |
| 93690-104-08LF | 8 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold, GXT™ | 93690-104-08LF.pdf |