| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BSFR13V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.13 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BSFR13V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BSFR13V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.13 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BSFR13V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BSFR13V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BSFR13V is new and unused, you can buy ERJ-3BSFR13V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BSFR13V.
| B41858D7127M8 | 120µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 274 mOhm @ 10kHz 3000 Hrs @ 105°C | B41858D7127M8.pdf | |
| V130LU1PX2855 | VARISTOR 220V 1.2KA DISC 7MM | V130LU1PX2855.pdf | |
| 0761557605 | IMPACT BP 4X16 GL/W SN | 0761557605.pdf | |
| GCM25DSES-S243 | CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET | GCM25DSES-S243.pdf | |
| MLG0603PR11HTD25 | 110nH Unshielded Multilayer Inductor 80mA 5 Ohm Max 0201 (0603 Metric) | MLG0603PR11HTD25.pdf | |
| MB90548GSPMC-G-391-JNE1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90545G Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90548GSPMC-G-391-JNE1.pdf | |
| S-8211CBR-I6T1U | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion/Polymer SNT-6A | S-8211CBR-I6T1U.pdf | |
| VE-JN1-EW-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W | VE-JN1-EW-F1.pdf | |
| VI-BW3-CY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W | VI-BW3-CY-F4.pdf | |
| PLED120W-266-C0450 | 450mA 89 ~ 266 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output | PLED120W-266-C0450.pdf | |
| RER70F9R31RC02 | RES CHAS MNT 9.31 OHM 1% 20W | RER70F9R31RC02.pdf | |
| PXC28SFBN | 28 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | PXC28SFBN.pdf | |
| 0395077520 | 20 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 270° Free Hanging (In-Line) | 0395077520.pdf | |
| CPCF052K000JE66 | RES 2K OHM 5W 5% RADIAL | CPCF052K000JE66.pdf |