| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BQJR33V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.33 OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BQJR33V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BQJR33V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.33 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BQJR33V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BQJR33V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BQJR33V is new and unused, you can buy ERJ-3BQJR33V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BQJR33V.
| UHD1A152MPD1TD | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UHD1A152MPD1TD.pdf | |
| GRM0225C1E6R7BDAEL | 6.7pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E6R7BDAEL.pdf | |
| FAR-F5KA-897M50-D4DC-Z | FILTER SAW 897.5MHZ EGSM SMD | FAR-F5KA-897M50-D4DC-Z.pdf | |
| SRR1205-561KL | 560µH Shielded Wirewound Inductor 400mA 2.2 Ohm Max Nonstandard | SRR1205-561KL.pdf | |
| CDC2510CPWG4 | IC 3.3V PLL CLK-DRVR 24-TSSOP | CDC2510CPWG4.pdf | |
| MCP4252T-502E/UN | Digital Potentiometer 5k Ohm 2 Circuit 257 Taps SPI Interface 10-MSOP | MCP4252T-502E/UN.pdf | |
| XC3S400-5TQ144C | IC FPGA 97 I/O 144TQFP | XC3S400-5TQ144C.pdf | |
| M24C08-FCT6TP/T | IC EEPROM 8KB SER I2C BUS 4WLCSP | M24C08-FCT6TP/T.pdf | |
| MI-22K-IW-F1 | CONVERT DC/DC 28VIN 40VOUT 100W | MI-22K-IW-F1.pdf | |
| GTCL08CF20-27P-LC | GT 17C 17#16 PIN PLUG RTANG | GTCL08CF20-27P-LC.pdf | |
| RCP0505W24R0JS6 | RES SMD 24 OHM 5% 5W 0505 | RCP0505W24R0JS6.pdf | |
| TNPW2512210KBEEG | RES SMD 210K OHM 0.1% 1/2W 2512 | TNPW2512210KBEEG.pdf | |
| CRCW0603560RFKEB | RES SMD 560 OHM 1% 1/10W 0603 | CRCW0603560RFKEB.pdf |