| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BQJ9R1V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.1 OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BQJ9R1V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BQJ9R1V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.1 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BQJ9R1V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BQJ9R1V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BQJ9R1V is new and unused, you can buy ERJ-3BQJ9R1V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BQJ9R1V.
| UST1H100MDD | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UST1H100MDD.pdf | |
| C1608C0G2E121K080AA | 120pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608C0G2E121K080AA.pdf | |
| GRM0335C2A5R5CA01D | 5.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C2A5R5CA01D.pdf | |
| UP050UJ3R9K-NAC | 3.9pF 50V Ceramic Capacitor U2J Axial 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm) | UP050UJ3R9K-NAC.pdf | |
| ESM08DRSN | CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD | ESM08DRSN.pdf | |
| NSS30101LT1G | TRANS NPN 30V 1A SOT-23 | NSS30101LT1G.pdf | |
| IXDN414PI | IC DRIVER MOSF/IGBT 14A 8-DIP | IXDN414PI.pdf | |
| LTC2956IMS-2#PBF | Power Supply Controller Wake Up Timer 12-MSOP | LTC2956IMS-2#PBF.pdf | |
| S-1135A27-M5T1U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.7V 300mA SOT-89-5 | S-1135A27-M5T1U.pdf | |
| 1656L323 | 10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE | 1656L323.pdf | |
| VE-23N-MY | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W | VE-23N-MY.pdf | |
| 72987 | SMB Connector Plug, Female Socket 50 Ohm Free Hanging (In-Line), Right Angle Push On | 72987.pdf | |
| 5446765 | 9 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) 90°, Right Angle Through Hole | 5446765.pdf | |
| RT0805CRC07274RL | RES SMD 274 OHM 0.25% 1/8W 0805 | RT0805CRC07274RL.pdf |