| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BQJ3R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.3 OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BQJ3R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BQJ3R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BQJ3R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BQJ3R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BQJ3R3V is new and unused, you can buy ERJ-3BQJ3R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BQJ3R3V.
| HD6417720BL133CV | SH-3 DSP SuperH® SH7700 Microcontroller IC 32-Bit 133MHz ROMless 256-LFBGA (11x11) | HD6417720BL133CV.pdf | |
| OP484FSZ-REEL7 | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC | OP484FSZ-REEL7.pdf | |
| LMV715IDBVR | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-6 | LMV715IDBVR.pdf | |
| NCP305LSQ28T1G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SC-82AB | NCP305LSQ28T1G.pdf | |
| VE-JV1-IY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W | VE-JV1-IY-B1.pdf | |
| EA-ACC-027 | LabTool - Cable Assembly | EA-ACC-027.pdf | |
| DJR2220A | ALTRNTNG RLY, DIN RAIL, 220VAC | DJR2220A.pdf | |
| ERA-6ARW303V | RES SMD 30K OHM 0.05% 1/8W 0805 | ERA-6ARW303V.pdf | |
| 950414-8200-AR-TP | 14 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount, Right Angle Gold | 950414-8200-AR-TP.pdf | |
| 1528310000 | 21 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1528310000.pdf | |
| CRCW20105K10FKEFHP | RES SMD 5.1K OHM 1% 1W 2010 | CRCW20105K10FKEFHP.pdf | |
| 9T04021A25R5BBHF3 | RES SMD 25.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 | 9T04021A25R5BBHF3.pdf |