| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BQFR91V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 12190 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.91 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BQFR91V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BQFR91V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.91 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BQFR91V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BQFR91V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BQFR91V is new and unused, you can buy ERJ-3BQFR91V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BQFR91V.
| C1005X7R1H103M050BE | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X7R1H103M050BE.pdf | |
| MKP385256063JCI2B0 | 5600pF Film Capacitor 220V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm) | MKP385256063JCI2B0.pdf | |
| 0473005.YAT1L | FUSE BRD MNT 5A 125VAC/VDC AXIAL | 0473005.YAT1L.pdf | |
| SMDJ28C | TVS DIODE 28VWM 47.67VC SMD | SMDJ28C.pdf | |
| 1PMT5953C/TR7 | Zener Diode 150V 3W ±2% Surface Mount DO-216AA | 1PMT5953C/TR7.pdf | |
| FCUL0530-R47M=P3 | 470nH Shielded Wirewound Inductor 16A 2.85 mOhm Nonstandard | FCUL0530-R47M=P3.pdf | |
| PIC16LF1938-E/SS | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 28KB (16K x 14) FLASH 28-SSOP | PIC16LF1938-E/SS.pdf | |
| XPGWHT-01-R250-00FE5 | LED Lighting XLamp® XP-G White, Neutral 4000K 2.9V 350mA 125° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XPGWHT-01-R250-00FE5.pdf | |
| PM5SURCW15.0 | LED Panel Indicator Red Clear 35° 1.8V 30mA Round with Domed Top, 5mm (T-1 3/4) Wire Leads - 15" (381.00mm) | PM5SURCW15.0.pdf | |
| V24C24H100B | CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W | V24C24H100B.pdf | |
| VI-B53-IU-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W | VI-B53-IU-F1.pdf | |
| CTVS06RF-21-39HB | 39 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | CTVS06RF-21-39HB.pdf | |
| MS27468T25B24PA | 24 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | MS27468T25B24PA.pdf | |
| RCS0805910KJNEA | RES SMD 910K OHM 5% 0.4W 0805 | RCS0805910KJNEA.pdf |