| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BQF8R2V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 8.2 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BQF8R2V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BQF8R2V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 8.2 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BQF8R2V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BQF8R2V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BQF8R2V is new and unused, you can buy ERJ-3BQF8R2V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BQF8R2V.
| 06035A470MAT2A | 47pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 06035A470MAT2A.pdf | |
| K333M20X7RL53H5 | 0.033µF 500V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | K333M20X7RL53H5.pdf | |
| 1206YC474JAT2A | 0.47µF 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 1206YC474JAT2A.pdf | |
| VS-GBPC3502W | RECT BRIDGE GPP 35A 200V GBPCW | VS-GBPC3502W.pdf | |
| 74AC11074NSR | IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SO | 74AC11074NSR.pdf | |
| NLX1G57CMX1TCG | Configurable Multiple Function Configurable 1 Circuit 3 Input 6-ULLGA (1x1) | NLX1G57CMX1TCG.pdf | |
| PCF0402R-3K3BT1 | RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/16W 0402 | PCF0402R-3K3BT1.pdf | |
| 227079-7 | BNC Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line) Crimp | 227079-7.pdf | |
| 122423 | TNC Connector Jack, Female Socket 50 Ohm Free Hanging (In-Line) Solder | 122423.pdf | |
| 0395161519 | 19 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 90°, Right Angle Through Hole | 0395161519.pdf | |
| MCA12060D2742BP100 | RES SMD 27.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 | MCA12060D2742BP100.pdf | |
| RG1608V-2431-D-T5 | RES SMD 2.43KOHM 0.5% 1/10W 0603 | RG1608V-2431-D-T5.pdf | |
| Y11721K50000Q9W | RES SMD 1.5KOHM 0.02% 1/10W 0805 | Y11721K50000Q9W.pdf |