| Manufacturer Part Number: | ERJ-3BQF2R2V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.2 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3BQF2R2V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3BQF2R2V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.2 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3BQF2R2V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3BQF2R2V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3BQF2R2V is new and unused, you can buy ERJ-3BQF2R2V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3BQF2R2V.
| 5AK3R0CDAAA | 3pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial, Disc 0.157" Dia (4.00mm) | 5AK3R0CDAAA.pdf | |
| M39003/01-5435 | 27µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 20V Axial 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) | M39003/01-5435.pdf | |
| ACC06DPNN | CONN EDGECARD 12POS .100" | ACC06DPNN.pdf | |
| SIT6100DK | MEMS OSCILLATOR PROGRAMMER | SIT6100DK.pdf | |
| MC8641VU1250HB | PowerPC e600 Microprocessor IC MPC86xx 1 Core, 32-Bit 1.25GHz 994-FCCBGA (33x33) | MC8641VU1250HB.pdf | |
| HS25P-5(71) | 5 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Nickel | HS25P-5(71).pdf | |
| 2-120603-2 | 84 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | 2-120603-2.pdf | |
| TSW-143-08-T-D-RA | 86 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | TSW-143-08-T-D-RA.pdf | |
| SSQ-105-02-G-S | 5 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | SSQ-105-02-G-S.pdf | |
| CRCW06034M12FKEB | RES SMD 4.12M OHM 1% 1/10W 0603 | CRCW06034M12FKEB.pdf | |
| RNF14FTE196K | RES 196K OHM 1/4W 1% AXIAL | RNF14FTE196K.pdf | |
| RN55C4753BRSL | RES 475K OHM 1/8W .1% AXIAL | RN55C4753BRSL.pdf |