| Manufacturer Part Number: | ERG-3SJ823A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 15010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 82K OHM 3W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-3SJ823A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-3SJ823A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 3W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-3SJ823A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-3SJ823A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-3SJ823A is new and unused, you can buy ERG-3SJ823A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-3SJ823A.
| ERZ-E10B821CS | VARISTOR 820V 4.5KA DISC 12.50MM | ERZ-E10B821CS.pdf | |
| BZX584C2V4-V-G-08 | Zener Diode 2.4V 200mW ±5% Surface Mount SOD-523 | BZX584C2V4-V-G-08.pdf | |
| AT49BV002N-12VC | IC FLASH 2MBIT 120NS 32VSOP | AT49BV002N-12VC.pdf | |
| AS13986-1833-T | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 1.8V, 3.3V 150mA 8-WLP | AS13986-1833-T.pdf | |
| VI-26Z-MX-S | CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W | VI-26Z-MX-S.pdf | |
| VE-J1J-MX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W | VE-J1J-MX-B1.pdf | |
| RMCF0805FT60K4 | RES SMD 60.4K OHM 1% 1/8W 0805 | RMCF0805FT60K4.pdf | |
| ERJ-PA3F56R2V | RES SMD 56.2 OHM 1% 1/4W 0603 | ERJ-PA3F56R2V.pdf | |
| IC1H-68RD-1.27SH(52) | 68 Position Card Connector PCMCIA - Type I, II Board Edge, Straddle Mount Gold | IC1H-68RD-1.27SH(52).pdf | |
| 89883-408LF | 16 Position Receptacle Connector Tin 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle | 89883-408LF.pdf | |
| 1318112-1 | CONN TAB 24-28AWG CRIMP 15GOLD | 1318112-1.pdf | |
| 431100-25-0 | 25 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 431100-25-0.pdf | |
| RC1218FK-0762RL | RES SMD 62 OHM 1W 1812 WIDE | RC1218FK-0762RL.pdf | |
| 752101471GP | RES ARRAY 9 RES 470 OHM 10SRT | 752101471GP.pdf |